Péče a popis

Kočka potřebuje také vaši péči, takže žádné, že kočku pustíte ven a řeknete, že dojde nažraná a tak, ale musíte alespoň pokrýt dno její misky kočičím žrádlem, a čekat jestli si to vezme, protože ne vždycky přijde domů nažraná.Já těch zkušeností trochu mám, protože když jsem byla malá, měli jsme kočku, jmenovala se Čerňa a já jsem pomáhala se o ni starat.K jídlu jsme jí dávali takové to žrádlo z konzervy, kapsičky, mléko s rohlíkem a podobně.
Já si ještě pamatuji něco z jejího lovu:
Jednou dopoledne, to byl zrovna oběd, Čerňa byla na schodech a vedle ní nějaký fujtajbl, no a pak jsme si vzpomněli, že ten fujtajbl byli kominíčci.

 

Popis kočičího těla

Popis těla u každé kočky je stejný.Kočka má kulatou hlavu a na ní dvě špičaté uši, které nejsou zase tak špičaté ale špičku mají tupou.Mají dlouhé pružné tělo, štíhlé tlapky a dlouhý ocas.Mají špičatý nos.Na tlapkách mají vysunovací drápy.Ale jak už všichni zajisté víte, mají svítící oči.Jak je to možné?Protože jejich čočky pojmou mnoho světla a proto to vypadá, že jim svítí oči, ale ne jen jim.Oči ve tmě svítí také některým masožravcům, ale také i býložravcům.

 

Ps: Obrázek mluví za všechno :) .

 

NBHV

Znázornění zornic

Kočka

Za bílého dne se děje to, co je na obrázku nalevo.Za soumraku se děje to co je na druhé straně.Proč?Protože kočcky mají za sítnicí takovou skupinu buněk a vlastně to působí to, že odrážejí nepatrné zbytky světla, které prošlo sítnicí ypět (takže dvakrát) a proto jim svítí oči.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>